Kolumbia

Excelso to wysokogatunkowa kawa o silnym, jedwabistym i niepowtarzalnym aromacie, ma bogaty smak, doskonale zrównoważony z lekką nutą orzecha. Uchodzi za najlepszą i najdroższą kawę Kolumbijską.

Brazylia

Santos charakteryzuje się niską kwasowością oraz łagodnym i delikatnym smakiem. Gatunek Santos pochodzi ze stanu Sao Paulo i reprezentuje najwyższą jakość.

Peru

Na bazie wyśmienitej palonej Arabiki z Peru. Uprawa tej kawy odbywa się na wysokości ok. 2000 n.p.m.. Kawa posiada harmonijny smak z posmakiem czekolady. Najlepsza kawa pochodzi z okolic Chanchamayo, Cuzco, Norte i Puno, dojrzewa na małych, chłopskich plantacjach.

Afryka

Etiopia Dijmmah to kawa dziko rosnąca na wysokości 1200 m.n.p.m. o niespotykanym smaku, bardzo aromatyczna, z akcentem winnym i owocowym.

Meksyk

Altura kawa o skondensowanym, intensywnym, zrównoważonym i bogatym aromacie i smaku. Kawa Meksykańska jest znakomita po dość silnym paleniu. Doskonale nadaje się do ekspresów.

Zielona Kawa

Omawiana roślina, to zwykła kawa, której ziarna nie zostały poddane procesowi palenia, jest więc to  w pełni naturalny i znany od lat środek. Dzięki temu, że ziarna nie zostały poddane procesowi palenia kawa zachowała swój bardzo ważny składnik – kwas chlorogenowy.

Zielona kawa nie jest już nowością, a jej cena nie należy do tak wysokich, ale nadal wiele osób nie wie, że doskonale nadaje się ona jako wspomagacz odchudzania, a przy tym poprawia także ogólną kondycję organizmu. Za efekt odchudzania odpowiedzialny jest zawarty w niej kwas chlorogenowy – silny przeciwutleniacz, który zmniejsza ilość wchłanianych z pokarmu cukrów. Dodatkowo wspomaga on działanie wątroby i jest pomocny w profilaktyce antynowotworowej. Gatunek Santos pochodzi ze stanu Sao Paulo i reprezentuje najwyższą jakość.

Dlaczego warto pić zieloną kawę?

Podsumowując zielona kawa za sprawą kwasu chlorogenowego posiada bardzo dużo właściwości wspomagających organizm.

  • Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej;
  • Wzmacnia układ odpornościowy;
  • Redukuje masę ciała;
  • Oczyszcza organizm z toksyn;
  • Znacznie obniża przyswajanie glukozy w organizmie i zmniejsza jej magazynowanie w postaci tłuszczu;
  • Chroni przed działaniem wolnych rodników a tym samym spowalnia proces starzenia się komórek;
  • Posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Certyfikacja

Na życzenie klienta do wszystkich zamówień możemy dołączyć certyfikat czystości naszych produktów, wystawiany przez współpracujące z nami specjalistyczne laboratorium pod Warszawą.

Certyfikat jest gwarancją najwyższej klasy produktu zarówno w Polsce jak i za granicą.

Sposób obróbki kawy

Na sucho lub jak kto woli metodą naturalną, która ma równie długą tradycję co sama uprawa kawy. Właśnie tak obrabiano kawę na pierwszych plantacjach w Jemenie 1500 lat temu, a ponieważ tego co dobre się nie zmienia, dokładnie tak samo robi się dzisiaj. Dojrzałe owoce kawy zbiera się z drzewek i suszy w całości, pozostawiając na ziarnach miąższ i kolorową łupinkę. Suszenie najczęściej odbywa się na słońcu i trwa 10 – 20 dni w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. W tym czasie cukry i alkohole zawarte w miąższu i łupinie przenikają do ziaren i tworzą niepowtarzalny profil smakowy, charakterystyczny dla kaw obrabianych sposobem naturalnym – egzotyczna, bujna owocowość, duża słodycz.